piątek, 27 lutego 2015

Anna zaczyna nowe życie- recenzja książi

Hej!
Dzisiaj nie mam za dużo czasu, więc od razu przechodzę do nowej recenzji:


Justus Pfaue- Anna zaczyna nowe życie
ocena: 6/7

Opis treści:
ANNA - to pierwsza z trzytomowej serii książka opisująca dzieje kilkunastoletniej dziewczynki, niezwykle uzdolnionej uczennicy szkoły baletowej, która na skutek lekkomyślności brata ulega groźnemu wypadkowi samochodowemu. Część pierwsza, zatytułowana "Anna - Zaczyna się nowe życie", którą właśnie oddajemy do rąk Czytelników, opowiada o zmaganiu się Ani z chorobą i trudnej rehabilitacji, dzięki...

Ocena:
Powyższa pozycja to jedna z tych książek, które czytam po raz 10 i... po raz 10 się wzruszam. Po raz pierwszy z przygodami Ani spotkałam się jeszcze w gimnazjum i od tego czasu pokochałam ją i jej przyjaciół głęboką miłością. Uważam, ze książka ta jest niezwykle wzruszająca i pouczająca zarazem. Z pewnością jest to miłą alternatywa dla typowych romansideł, ponieważ opowiada ona o uczuciu pomiędzy dwojgiem, z pozoru kompletnie nie pasujących do siebie, młodych ludzi, którzy starają się znaleźć receptę na szczęście. 
Książka ta liczy już swoje lata, a w czasach kiedy została napisana zupełnie inaczej wyglądało życie młodzieży, jednak nie zmienia to faktu, że problemy, które porusza Pfaue są cały czas powszechne. Mi osobiście ta pozycja bardzo przypadła do gustu i choć wypożyczyłam ją z działu młodzieżowego, to myślę, że jest ta interesująca książka także dla starszych kobiet ( obawiam się, że mężczyźni mogliby stwierdzić, że jest ona zbyt ckliwa ;) ). Jedyny minus jaki mogłabym jej dać dotyczy języka jakim jest pisana. Oryginał książki jest napisany w języku niemieckim, a tłumacz widocznie zbyt dołowanie chciał przetłumaczyć treści, co spowodowało, że niektóre zdania brzmią wręcz nienaturalnie. 

Pozdrawiam!5 komentarzy:

 1. Książka ma tyle lat, a ja nigdy się wcześniej na nią nie natknęłam nawet :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce, ale zapowiada się ciekawie.

  beautifuldreams29.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recenzja :* Nigdy nie czytałam tej książki, ale wydaje się być interesująca :)

  Co powiesz na wspólną obserwacje? :*
  Daj znać u mnie ♥
  Pozdrawiam cieplutko :)

  http://crazy-tusiaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna recenzja :* Nigdy nie czytałam tej książki, ale wydaje się być interesująca :)

  Co powiesz na wspólną obserwacje? :*
  Daj znać u mnie ♥
  Pozdrawiam cieplutko :)

  http://crazy-tusiaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń